Biuro Turystyki Krajowej i Zagranicznej Horyzont S.C. Janina Korczyńska, Barbara Schiewe

ul. Piotrkowska 249/251
90-456 Łódź

tel. 42-637-09-00
tel. 42-637-56-52
faks 42-637-08-30

2020 ROK! Turnusy rehabilitacyjne z przejazdem autokarowym

Oferta turnusów rehabilitacyjnych z przejazdem autokarowym. Proponujemy Państwu pobyt w następujących miejscowościach:

Ustronie Morskie – niezwykle urocze kąpielisko nadmorskie, środkowego wybrzeża położone pomiędzy Koszalinem a Kołobrzegiem. Ustronie położone są na pięknym stromym klifie. Na turystów czekają tutaj piaszczyste i słoneczne plaże, czysta woda, mikroklimat pozbawiony wpływu przemysłu, żywiczne lasy sosnowo – brzozowe ( rezerwat buków, liczne pomniki przyrody ), ponadto nadmorska promenada widokowa przechodząca w trasy spacerowo – rowerowe, dwa mola, port rybacki, trzy ośrodki jazdy konnej, latem – „Wesołe miasteczko”, mini ZOO, boisko, korty, kino oraz galeria. Specyficzną cechą klimatu Ustronia Morskiego jest występujący w powietrzu aerozol morski, który poprzez wysoką zawartość jodu działa leczniczo w terapii górnych dróg oddechowych. Z Ustroniem Morskim graniczy nowe kąpielisko morskie: Sianożęty.

Darłowo- położone jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego, w dolinie rzeki Wieprzy, u wybrzeży Morza Bałtyckiego. Północną granicę miasta stanowi 5-kilometrowa linia brzegu morskiego z szeroką, piaszczystą plażą i pasem wydm. Jest portem rybackim i handlowym, choć główną funkcją portu jest rybołówstwo. Port dostępny jest również dla jachtów i łodzi motorowych, których z roku na rok przybywa coraz więcej. Atrakcją miasta jest też usytuowanie w sąsiedztwie pięknych jezior: J. Bukowo, J. Kopań, J. Jamno, co stwarza dodatkowe możliwości uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Darłowo odznacza się niezwykłym mikroklimatem charakteryzującym się dużą wilgotnością powietrza i zawartością jodu. Rozległe obszary leśne i brak zakładów przemysłowych dają gwarancję czystego powietrza, a korzystne prądy morskie zapewniają czyste kąpieliska. Pobyt w Darłowie gwarantuje doskonałe warunki wypoczynku i rekreacji.

Mrzeżyno- malownicza miejscowość nadmorska niedaleko Kołobrzegu (18 km) i Trzebiatowa (9 km)- położona przy ujściu rzeki Regi. Plaża rozciąga się po obu stronach rzeki, a od lądu oddzielają ją wysokie wydmy porośnięte sosnowym lasem. Decydujący wpływ na mikroklimat tego obszaru ma Morze Bałtyckie a w szczególności zawartość w powietrzu – głównie na plażach – korzystnego dla zdrowia aerozolu, składającego się z cząsteczek soli oraz jodu. Aerozol morski występuje na przestrzeni 200 m w głąb lądu, a największe jego stężenie jest na plaży. Z przystani na Redze w rejsy wycieczkowe odpływa statek białej floty.

Międzywodzie to niewielka, kameralna miejscowość letniskowa położona 26 km od Międzyzdrojów.