Oferty turnusów rehabilitacyjnych z dojazdem we własnym zakresie. Proponujemy Państwu pobyt w następujących miejscowościach:
Ustka – uzdrowisko nadmorskie, położone na środkowym wybrzeżu Bałtyku. Piękne plaże, osłonięte pasmem niewysokich wydm, molo i promenada nadmorska z latarnią morską z 1871r. Atrakcjami turystycznymi są: Stare Miasto (zespół chat rybackich o stylowej konstrukcji ryglowej), Słowiński Park Narodowy ok. 40 km od Ustki (największe w Środkowej Europie wędrujące wydmy), skansen w Klukach (Muzealna Zagroda Słowińska), Muzeum Pomorza Środkowego, Zamek Książąt Pomorskich i Baszta Czarownic w Słupsku.
Świnoujście – jest miastem portowym położonym na wsch. krańcu wyspy Uznam i na zach. wyspy Wolin, u ujścia odnogi odrzańskiej Świny do Bałtyku. Świnoujście to nie tylko spokojne, pełne kuracjuszy uzdrowisko nadmorskie, lecz również miasto portowe ze specyficzną atmosferą.
Sarbinowo - miejscowość położona na zachodniej części wybrzeża słowińskiego, 7 km od Mielna, jest osadą rybacką i znanym od stu lat nadmorskim ośrodkiem wypoczynkowym. Klimat wzbogacony aerozolem morskim jest naturalnym tworzywem do inhalacji, działającym szczególnie korzystnie w schorzeniach górnych dróg oddechowych. Atrakcją turystyczną we wsi jest neogotycki kościół z 1856 roku, który wzniesiony został w XIX wieku na miejscu zagrożonej konstrukcyjnie średniowiecznej świątyni, może poszczycić się wspaniałymi witrażami, znajduje się tuż przy wjeździe do miejscowości Sarbinowo.
Kołobrzeg – prastare miasto malowniczo położone po obu stronach Parsęty znajdujących ujście w słonych wodach Bałtyku. Nadmorski krajobraz, obfitość zieleni, walory lecznicze, cenne zabytki, różnorodność imprez kulturalnych i rekreacyjnych – to propozycje miasta skierowane dla każdego o każdej porze roku. W Kołobrzegu czeka czyste środowisko naturalne, szeroka piaszczysta plaża, wzdłuż której ciągnie się piękna, zacieniona Aleja Nadmorska.
Dźwirzyno – miejscowość o największym nasłonecznieniu w kraju położona nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim oraz nad jeziorem Resko Przymorskie. Od południa otacza je rozległa podmokła nizina, pierwotny rybacki charakter wsi został w znacznym stopniu zmieniony przez budowę licznych ośrodków wypoczynkowych.
Darłówko - letniskowa dzielnica Darłowa ze starymi pensjonatami, lasem i plaza, leży tuż nad morzem. Utrzymuje się tu specyficzny mikroklimat z dużą ilością jodu w powietrzu. Może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą rekreacyjną, czego dowodem jest park wodny z prawdziwą wodą morską. Władze miejskie dbają o bogaty letni program imprez kulturalno-rozrywkowych. Najbliższa okolica, pełna urokliwych krajobrazów to dobre miejsce na wycieczki piesze i rowerowe.
Mielno – znana miejscowość nadmorska, w strefie chronionego krajobrazu Koszalińskiego Parku Narodowego, wspaniale położone między morzem a jeziorem Jamno, stwarza szczególny mikroklimat pomocny w leczeniu wielu schorzeń. Pas niskich wydm oddziela miasto od szerokiej piaszczystej plaży. Równolegle do niej biegnie Promenada Przyjaźni, na której życie nocne trwa do bladego świtu.
Krynica Morska – najbardziej znany kurort Mierzei Wiślanej. Cudowne, piaszczyste plaże, teren prawie w całości porośnięty mieszanym lasem, bogatym we wszelkiego rodzaju zwierzynę i ptactwo oraz urozmaicona baza noclegowo-gastronomiczna powodują, że każdy stosownie do nastroju znajdzie miejsce do spokojnego wypoczynku lub wspaniałej zabawy.
Ciechocinek - to jedno z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk polskich, o unikalnych walorach klimatycznych i przyrodoleczniczych, o bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego. To największe i najważniejsze uzdrowisko nizinne w Polsce, z niską zabytkową zabudowa, dużą ilością zieleni ( cztery parki ). Specyficzny mikroklimat wytwarzają zabytkowe, drewniane tężnie, a piękne parki i estetyczne kwietniki podkreślają walory uzdrowiska.
Stegna - jest przepięknym małym miasteczkiem położonym na Mierzei Wiślanej pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego. Atutem Stegny jest jej cudowny mikroklimat, na który składa się zdrowe, przepełnione jodem powietrze oraz sąsiadujący bezpośrednio ze wstęgą piaszczystej plaży mieszany las.
Wieniec Zdrój – jedno z trzech uzdrowisk położone ok. 6 km od Włocławka na terenie gminy Brześć Kujawski w województwie Kujawsko-Pomorskim. To mały kurort leśny z tradycjami, to oaza ciszy i spokoju, pozwalająca uciec od cywilizacji. Regeneracja psychiczna pacjenta w bezpośrednim kontakcie z pięknem przyrody jak i oddziaływanie na organizm korzystnych bodźców termicznych, solarnych, chemicznych, elektrycznych, a także korzystny wpływ leczniczych zabiegów balneologicznych przygotowanych z użyciem naturalnych surowców leczniczych (borowin, wód leczniczych) to mierniki pobytu i leczenia w tym uzdrowisku.
Szczyrk – miejscowość górska położona ok 15 km od Bielska – Białej położona w Beskidzie Śląskim w dolinie rzeki Żylicy u podnóża Klimczoka i Skrzycznego. Liczne szlaki turystyczne stwarzają możliwości długich spacerów i wędrówek. Zimą Szczyrk jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce.
Muszyna -położona jest w dolinie rzeki Poprad i dwóch jej dopływów: potoków Szczawnik i Muszynka, na wysokości około 450 m n.p.m. Leży przy granicy ze Słowacją ( ok. 5 km ) oraz w odległości około 11 km od Krynicy-Zdroju. W okolicach miasta znajduje się Popradzki Park Krajobrazowy – jeden z największych w Polsce.
Iwonicz Zdrój – miejscowość położona w malowniczej kotlinie na wysokości 390-470 m. n. p. m. wśród wzgórz Beskidu Niskiego. Dużym atutem uzdrowiska jest położenie w strefie klimatu podgórskiego i najczystsze powietrze wśród krajowych uzdrowisk. Leży na pograniczu Beskidu niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich w dolinie Iwonickiego Potoku, na zalesionych stokach po obu jego stronach. Podgórski klimat, korzystna cyrkulacja powietrza, brak skażeń przemysłowych stwarzają doskonałe warunki pobytowe. Jest jednym z najstarszych uzdrowisk.
Krynica Zdrój – położona jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Kryniczanka i jego dopływów. Otaczają ją malownicze wzgórza Góry Parkowej i Krzyżowej. Jest jednym z najlepiej znanych górskich ośrodków uzdrowiskowo – turystycznych w Polsce, cenionym zarówno przez amatorów „białego szaleństwa”, jak i osoby szukające możliwości uprawiania aktywnej turystyki.
Jarnołtówek - miejscowość położona w dolinie rzeki Złoty Potok, na zboczu góry Kopa Biskupia w paśmie Gór Opawskich, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksów leśnych, 6 km od przejścia granicznego z Czechami. Jest miejscowością turystyczno- wypoczynkową atrakcyjną zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Mikroklimat sprzyja regeneracji zdrowia fizycznego i psychicznego.