Biuro Turystyki Krajowej i Zagranicznej Horyzont S.C. Janina Korczyńska, Barbara Schiewe

ul. Piotrkowska 249/251
90-456 Łódź

tel. 42-637-09-00
tel. 42-637-56-52
faks 42-637-08-30

Turnusy rehabilitacyjne- dojazd we własnym zakresie

Oferty turnusów rehabilitacyjnych z dojazdem we własnym zakresie. Proponujemy Państwu pobyt w następujących miejscowościach:

Ustka – uzdrowisko nadmorskie, położone na środkowym wybrzeżu Bałtyku. Piękne plaże, osłonięte pasmem niewysokich wydm, molo i promenada nadmorska z latarnią morską z 1871r. Atrakcjami turystycznymi są: Stare Miasto (zespół chat rybackich o stylowej konstrukcji ryglowej), Słowiński Park Narodowy ok. 40 km od Ustki (największe w Środkowej Europie wędrujące wydmy), skansen w Klukach (Muzealna Zagroda Słowińska), Muzeum Pomorza Środkowego, Zamek Książąt Pomorskich i Baszta Czarownic w Słupsku.

Świnoujście jest miastem portowym położonym na wsch. krańcu wyspy Uznam i na zach. wyspy Wolin, u ujścia odnogi odrzańskiej Świny do Bałtyku. Świnoujście to nie tylko spokojne, pełne kuracjuszy uzdrowisko nadmorskie, lecz również miasto portowe ze specyficzną atmosferą.

Sarbinowo - miejscowość położona na zachodniej części wybrzeża słowińskiego, 7 km od Mielna, jest osadą rybacką i znanym od stu lat nadmorskim ośrodkiem wypoczynkowym. Klimat wzbogacony aerozolem morskim jest naturalnym tworzywem do inhalacji, działającym szczególnie korzystnie w schorzeniach górnych dróg oddechowych. Atrakcją turystyczną we wsi jest neogotycki kościół z 1856 roku, który wzniesiony został w XIX wieku na miejscu zagrożonej konstrukcyjnie średniowiecznej świątyni, może poszczycić się wspaniałymi witrażami, znajduje się tuż przy wjeździe do miejscowości Sarbinowo.

Kołobrzeg – prastare miasto malowniczo położone po obu stronach Parsęty znajdujących ujście w słonych wodach Bałtyku. Nadmorski krajobraz, obfitość zieleni, walory lecznicze, cenne zabytki, różnorodność imprez kulturalnych i rekreacyjnych – to propozycje miasta skierowane dla każdego o każdej porze roku. W Kołobrzegu czeka czyste środowisko naturalne, szeroka piaszczysta plaża, wzdłuż której ciągnie się piękna, zacieniona Aleja Nadmorska.

Dźwirzyno – miejscowość o największym nasłonecznieniu w kraju położona nad Morzem Bałtyckim, na Pobrzeżu Szczecińskim oraz nad jeziorem Resko Przymorskie. Od południa otacza je rozległa podmokła nizina, pierwotny rybacki charakter wsi został w znacznym stopniu zmieniony przez budowę licznych ośrodków wypoczynkowych.

Darłówko - letniskowa dzielnica Darłowa ze starymi pensjonatami, lasem i plaza, leży tuż nad morzem. Utrzymuje się tu specyficzny mikroklimat z dużą ilością jodu w powietrzu. Może pochwalić się nowoczesną infrastrukturą rekreacyjną, czego dowodem jest park wodny z prawdziwą wodą morską. Władze miejskie dbają o bogaty letni program imprez kulturalno-rozrywkowych. Najbliższa okolica, pełna urokliwych krajobrazów to dobre miejsce na wycieczki piesze i rowerowe.

Mielno – znana miejscowość nadmorska, w strefie chronionego krajobrazu Koszalińskiego Parku Narodowego, wspaniale położone między morzem a jeziorem Jamno, stwarza szczególny mikroklimat pomocny w leczeniu wielu schorzeń. Pas niskich wydm oddziela miasto od szerokiej piaszczystej plaży. Równolegle do niej biegnie Promenada Przyjaźni, na której życie nocne trwa do bladego świtu.

Krynica Morskanajbardziej znany kurort Mierzei Wiślanej. Cudowne, piaszczyste plaże, teren prawie w całości porośnięty mieszanym lasem, bogatym we wszelkiego rodzaju zwierzynę i ptactwo oraz urozmaicona baza noclegowo-gastronomiczna powodują, że każdy stosownie do nastroju znajdzie miejsce do spokojnego wypoczynku lub wspaniałej zabawy.

Ciechocinek - to jedno z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk polskich, o unikalnych walorach klimatycznych i przyrodoleczniczych, o bogatej przeszłości historycznej i tradycjach przemysłu solnego. To największe i najważniejsze uzdrowisko nizinne w Polsce, z niską zabytkową zabudowa, dużą ilością zieleni ( cztery parki ). Specyficzny mikroklimat wytwarzają zabytkowe, drewniane tężnie, a piękne parki i estetyczne kwietniki podkreślają walory uzdrowiska.

Stegna - jest przepięknym małym miasteczkiem położonym na Mierzei Wiślanej pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego. Atutem Stegny jest jej cudowny mikroklimat, na który składa się zdrowe, przepełnione jodem powietrze oraz sąsiadujący bezpośrednio ze wstęgą piaszczystej plaży mieszany las.

Wieniec Zdrójjedno z trzech uzdrowisk położone ok. 6 km od Włocławka na terenie gminy Brześć Kujawski w województwie Kujawsko-Pomorskim. To mały kurort leśny z tradycjami, to oaza ciszy i spokoju, pozwalająca uciec od cywilizacji. Regeneracja psychiczna pacjenta w bezpośrednim kontakcie z pięknem przyrody jak i oddziaływanie na organizm korzystnych bodźców termicznych, solarnych, chemicznych, elektrycznych, a także korzystny wpływ leczniczych zabiegów balneologicznych przygotowanych z użyciem naturalnych surowców leczniczych (borowin, wód leczniczych) to mierniki pobytu i leczenia w tym uzdrowisku.

Szczyrkmiejscowość górska położona ok 15 km od Bielska – Białej położona w Beskidzie Śląskim w dolinie rzeki Żylicy u podnóża Klimczoka i Skrzycznego. Liczne szlaki turystyczne stwarzają możliwości długich spacerów i wędrówek. Zimą Szczyrk jest jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce.

Muszyna -położona jest w dolinie rzeki Poprad i dwóch jej dopływów: potoków Szczawnik i Muszynka, na wysokości około 450 m n.p.m. Leży przy granicy ze Słowacją ( ok. 5 km ) oraz w odległości około 11 km od Krynicy-Zdroju. W okolicach miasta znajduje się Popradzki Park Krajobrazowy – jeden z największych w Polsce.

Iwonicz Zdrój – miejscowość położona w malowniczej kotlinie na wysokości 390-470 m. n. p. m. wśród wzgórz Beskidu Niskiego. Dużym atutem uzdrowiska jest położenie w strefie klimatu podgórskiego i najczystsze powietrze wśród krajowych uzdrowisk.  Leży na pograniczu Beskidu niskiego i Dołów Jasielsko-Sanockich w dolinie Iwonickiego Potoku, na zalesionych stokach po obu jego stronach. Podgórski klimat, korzystna cyrkulacja powietrza, brak skażeń przemysłowych stwarzają doskonałe warunki pobytowe. Jest jednym z najstarszych uzdrowisk.

Krynica Zdrój – położona jest na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego w Beskidzie Sądeckim, w dolinie rzeki Kryniczanka i jego dopływów. Otaczają ją malownicze wzgórza Góry Parkowej i Krzyżowej. Jest jednym z najlepiej znanych górskich ośrodków uzdrowiskowo – turystycznych w Polsce, cenionym zarówno przez amatorów „białego szaleństwa”, jak i osoby szukające możliwości uprawiania aktywnej turystyki.

Jarnołtówek - miejscowość położona w dolinie rzeki Złoty Potok, na zboczu góry Kopa Biskupia w paśmie Gór Opawskich, w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksów leśnych, 6 km od przejścia granicznego z Czechami. Jest miejscowością turystyczno- wypoczynkową atrakcyjną zarówno w sezonie letnim jak i zimowym. Mikroklimat sprzyja regeneracji zdrowia fizycznego i psychicznego.